ŽHAVĚ A LEPĚ!  |  ŽÁDNÁ RŮŽE ANI KREV NESMÍ PŘIJÍT NAZMAR!  |  PENETRAČNĚ SPOLEČENSKÉ ÚZEMÍ!  |  Lepší než nadívaný kos!  |  Lepší než pražené stehno dalmatinovo!  |  Lepší než filé s houbovou omáčkou!


Boulevard | Pohled zpět

Pohled zpět

Čtveřice holek Krystalek, později Brambor, se zamilovala do divnýho kluka z parku!

21. února 2012 19:00

V tomto vydání „Pohledu zpět“ se podíváme na zoubek holkám Krystalkám a jejich doposud přetrvávajícímu hitu z roku 1966 – Tenhle kluk. Jedná se o převzatou skladbu od skupiny The Hollies s názvem Just One Look, kteří ji vydali dva roky předtím. A každý ho zná jak v originále, tak v češtině!

Dívčí vokální skupina Krystalky se později přejmenovala na Potatoes, čili Brambory. foto: youtube.com

V Československu se však namísto chlapců pustila do práce dívčí vokální skupina Krystalky, kterou v té době tvořily Olga Blechová, Jiřina Menšlová, Eva Fatková a Irena Rezková. Nejznámější členkou partičky tak určitě byla Olga Blechová, která si později vzala a dlouhodobě žila se zpěvákem Waldemarem Matuškou. Taky byla ze všech čtyř členek skupiny nejhezčí, tak kdo by se tomu divil, že ano? Děvčata se posléze přejmenovala na Potatoes (brambory!?) a pak zanikla.

Zpěvačka Olga Blechová získala snubní prstýnek od zpěváka Waldemara Matušky! foto: youtube.com

V tomto klipu to holkám Krystalkám občas trochu neladilo se synchronizací, prostě každá se pohybovala trochu jinak, i když se měly pohybovat zřejmě stejně, ale to neva. Takováto neuhlazenost na pozadí lidového dřevěného stavení má taky svůj odlehčený půvab!

Pustíme si jej přímo zde:


Olga Path