ŽHAVĚ A LEPĚ!  |  ŽÁDNÁ RŮŽE ANI KREV NESMÍ PŘIJÍT NAZMAR!  |  PENETRAČNĚ SPOLEČENSKÉ ÚZEMÍ!  |  Lepší než nadívaný kos!  |  Lepší než pražené stehno dalmatinovo!  |  Lepší než filé s houbovou omáčkou!


Boulevard | Pohled zpět

Pohled zpět

Konečně jsme přišli na to, co spojuje Bořka Stavitele a Davida Beckhama!

07. června 2012 17:30

Na toto video mě upozornil rapper Jakub Mohamed Ali, který je jeho milovníkem a prý chtěl tuto píseň nechat přetextovat do češtiny, což se mu ani nedivím. Píseň se jmenuje I´m gonna be (500 miles), je od skotských The Proclaimers a je o tom, že nějaký muž je tak strašně zamilovaný do jedné dívky, že by klidně ušel i 1000 mil, jen aby mohl padnout před jejím prahem…

Záznam vziknul v rámci britského charitativního dne Red Nose Day v roce 2007. Jak říká info-koktejl.cz: „Den Červeného nosu ve Velké Británii není státním svátkem, ale není to ani den jako každý jiný. Je to den, kdy se lidé z celé země spojí, aby podle sloganu „Do something funny for money!“ udělali něco zábavného pro peníze a změnili tím tak nespočet lidských životů, kteří potřebují pomoc. Celá humanitární akce vrcholí „nocí k potrhání“, která se vysílá na BBC a účinkují v ní ti nejlepší komici z celé země.“

Tak takhle probíhá ve Velké Británii slavný Red Nose Day. zdroj foto: youtube.com

Komici Peter Kay a Matt Lucas si střihli vskutku epický duet. zdroj foto: youtube.com

Vedle Petera Kaye ve videu zazářil Matt Lucas, rovněž britský komik a prý osmý nejvlivnější homosexuál ve Velké Británii.

Matt Lucas, jedna z hlavních postav seriálu Malá Velká Británie. foto: youtube.com

V kontrastu k silně rozdováděnému publiku, kde nechybí například bezpečně rozpoznatelný Bob The Builder, v Česku známý jako Bořek Stavitel, se na scéně v druhém dění objeví skotské duo The Proclaimers, původní interpreti a autoři písně, v překladu něco jako „vyzývači“. Toto duo tvoří dvojice identických bratrů – dvojčata Charlie a Craig Reidovi, která dokáží rozparádit celou haldu různých existencí.

Skotská dvojčata Charlie a Craig Reidovi tvoří základ The Proclaimers. zdroj foto: youtube.com

Dnes už jsou padesátníci, co umí rozporudit nadšení publika, které je složeno od zvířátek, přes fiktivní postavy až po osmdesátníky.

V publiku se radovala navýsost různorodá směska! zdroj foto: youtube.com

Mezi hosty celé parády nechybí spousta dalších slavných lidí – k vidění je i Elton John,
David Beckham nebo oblíbená anglická postavička Postman Pat

youtube.com

youtube.com


Olga Path