ŽHAVĚ A LEPĚ!  |  ŽÁDNÁ RŮŽE ANI KREV NESMÍ PŘIJÍT NAZMAR!  |  PENETRAČNĚ SPOLEČENSKÉ ÚZEMÍ!  |  Lepší než nadívaný kos!  |  Lepší než pražené stehno dalmatinovo!  |  Lepší než filé s houbovou omáčkou!


Boulevard | Pohled zpět

Pohled zpět

Zpěvačka Alena Tichá vyrazila do boje proti laciným mužským kecům!

22. února 2012 05:00

Paní Alena Tichá nepatří mezi ty nejznámější české zpěvačky, ale archivní okénko si zcela určitě zaslouží, už jenom kvůli svému krásně upřenému a přitom ne nepříjemnému pohledu do kamery během videa „Med a cukr“ z roku 1970. 

Tato brněnská rodačka přispěla do nepříliš hezké atmosféry normalizačních let několika písněmi, zejména tedy touto jednou, která mě zaujala asi nejvíce.

Konkrétně se jedná o coververzi mé oblíbené písničky od skupiny Archies „Sugar Sugar“ z roku 1969, u které jsem donedávna ani nevěděla, že nějaká česká coververze existuje, a ještě takto pěkná. V češtině nese píseň název Med a cukr a je o tom, že když nějaký muž zklame ženu svými lichými kecy nebo činy, neměla by se mu dávat druhá šance.

Zpěvačka a hlasová poradkyně Alena Tichá v roce 1970. foto: youtube.com

Komentáře pod videem k paní Aleně, svého času i učitelce zpěvu a hlasové poradkyni, se různí – někteří na ni vzpomínají jako na přísnou kantorku, která opravdu žádný „med a cukr“ svým žákům neposkytovala, jiní ji vnímají jako dominantní ženu s podmanivým a nezlomným hlasem. Ale video je to tak krásně udělané, že smázne i případné nelibé vzpomínky na možnou přísnost této ženy!


Olga Path