Vo co mi de – nějaké to pnutí!

Situace mě nutí informovat. Pokud možno informovat tak, jak chci já. Moje webové stránky se jmenují olga-path.cz. Olga proto, že se jmenuji Olga a Path proto, že mým druhým jménem (aji v občance) je Patricie, což bylo zkráceno na Path a navíc to v angličtině znamená „stezka“.

A já zde budu popisovat životní stezku – občas vlastní, občas cizí, ale hlavně způsobem, který bych ráda zvala „ryzí“. Tyto stránky jsou zároveň takovým českým penetračně-společenským webem, vyznačujícím jedním „nežádoucím“ specifikem.

...

více →


Vo co mi de – kdo teda dělá ten bulvár?

Mezi „obyčejným“ lidem kolují zvěsti, že prý bulvár a takové to odlehčenejší, méně seriózní, případně úplně lživé zpravodajství dělají nepěkné a tzv. „zakomplexované“ existence.

Ovšem takovéto lidstvo je možno potkat i na rybízové brigádě (vím to, v letech 1997 až 1999 jsem ji absolvovala ve vesničce Kozov), nebo v zaprášené firmě na zpracovávání plastů (tam jsem zase brigádničila v roce 2002), takže to je silně povrchní a v zásadě nepravdivé tvrzení! Obludy prostě máte všude.

Budu pracovat s vlastním příkladem. Já...

více →


Vo co mi de – de nejen o lidi! De i o věci a jevy

Olga-Path.cz bude „bulvarizovat“ nejen lidi, ale i jevy a věci. Tedy, bude je dokumentovat a informovat o jejich existenci, případně příběhu. Věci jsou častokrát mnohem zajímavější než lidé, protože obsahují to nejlepší i nejblbější z lidí a vypovídají o mnohém.

Věci vypovídají o zlosti (ty rozbité nebo zlomené nebo nějak narušené), invenci (ty nápadité nebo strašně krásné), o potřebě smyslu (ty, které chceme a nechceme a proč) a o postoji jejich majitele ke skutečnosti (prostě všechny).

K zveřejnění jevů, věcí a...

více →


Olga Path