ŽHAVĚ A LEPĚ!  |  ŽÁDNÁ RŮŽE ANI KREV NESMÍ PŘIJÍT NAZMAR!  |  PENETRAČNĚ SPOLEČENSKÉ ÚZEMÍ!  |  Lepší než nadívaný kos!  |  Lepší než pražené stehno dalmatinovo!  |  Lepší než filé s houbovou omáčkou!


Žhavosti | Buďte blyštiví

Buďte blyštiví

KARL LAGERFELD: "RUFUSE WAINWRIGHTA ZBOŽŇUJI, ALE MÁ PŘÍŠERNÝ VKUS!"

23. března 2014 22:39

Pozor, bude koncert!! Excentrický hudební génius Rufus Wainwright není na první pohled typickou módní ikonou. Autor populárních hitů, dvou oper i hudby k několika filmům vystoupí už 25. března v Praze. Jeho doménou je ale nejen hudba, ale i móda, ke které má blíž než si myslíte – aby taky ne, když se neustále pohybuje ve společnosti superhvězd jako Elton John nebo Karl Lagerfeld!

Osobně si myslím, že vypadám dobře ve většině modelů. Hodně riskuji, ale nebojím se, že bych vypadal jako hlupák“, usmívá se sympatický klavírista, zpěvák a skladatel. O vztahu mezi módou a hudbou tvrdí, že je mocný a nelze oddělit, a v používání extravagantních módních prvků na jevišti se přímo vyžívá.

foto: archiv Rufus Wainwright

Zpěvák, jež je v současnosti nejúspěšnějším pokračovatelem slavného rodu Wainwrightů, si potrpí na obleky v křiklavých barvách a osobité šály v roztodivných vzorech. Velmi rád také ukazuje masitý stříbrný prsten, který mu dal Elton John poté, co vyšel z protidrogové léčebny. Slavný skladatel totiž neměl vůbec lehké dospívání – ve 14 letech byl znásilněn, tragédii utápěl v alkoholu a drogách, ale od té doby, co žije s německým producentem Jornem Weisbrodtem se zdá, že je zase všechno v naprostém pořádku. V roce 2013 se mu dokonce narodila holčička, kterou má s dcerou Leonarda Cohena!

foto: archiv Rufus Wainwright

Se smíchem vypráví historku o Karlu Lagerfeldovi, kterého se v jednom interview ptali na jeho největší oblíbence. Lagerfeld se nejprve zamyslel a potom vyhrkl: „Zbožňuji hudbu Rufuse Wainwrighta, má ale ten nejpříšernější vkus na světě!“ Excentrický skladatel si však z tohoto tvrzení nic nedělá, naopak se nechal slyšet, že Lagerfeldova slova bere jako kompliment a poctu, že si ho legenda světové módy vůbec povšimla – ať už v jakémkoli světle.

Extravagantní módní styl Rufuse Wainwrighta budete moci ostatně posoudit na vlastní oči – již 25. března totiž přijede do Prahy, kde v rámci turné ke své nové desce – výběru z nějvětších hitů zazpívá v divadle Hybernia. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro od 690,– plus poplatky.

foto: archiv Rufus Wainwright


Olga Path